Recykling i ekologia

Niemcy i ich sąsiedzi

Rząd niemiecki szuka lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości dla swoich obywateli i dla naszej planety. Niemcy są znane ze swoich innowacji technologicznych i zielonego programu. Teraz chcą zostać pierwszym krajem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Mając takie ambicje, należy przyjrzeć się krajom otaczającym Niemcy.

Członkowie Unii Europejskiej będący wschodnimi sąsiadami Niemiec są nieco sceptycznie nastawieni do planów przekształcenia się w pierwszy kraj neutralny klimatycznie do 2050 roku. Obawiają się, że ich gospodarki mogą ucierpieć w wyniku utraty eksportu do Niemiec.

Kraje sąsiadujące z Niemcami wciąż wychodzą z kryzysu finansowego, który rozpoczął się w 2008 roku. Sytuacja jest nadal niestabilna, a kraje Unii Europejskiej mają wskaźnik złego zadłużenia na poziomie około 90% produktu krajowego brutto. Dodatkowo wiele krajów Europy Wschodniej wciąż zmaga się z gospodarczym upadkiem Związku Radzieckiego.

Sąsiedzi Niemiec są zaniepokojeni wysokim poziomem gazów cieplarnianych produkowanych przez Niemcy. Według badań opublikowanych w 2013 roku, produkcja energii elektrycznej w Niemczech jest trzecim największym czynnikiem przyczyniającym się do globalnej emisji gazów cieplarnianych. Niemcy nie są jedynym krajem, który czyni postępy w zmniejszaniu swojego śladu ekologicznego. Niektórzy członkowie UE w tym obszarze również radzą sobie dobrze.

Rząd niemiecki ciężko pracuje nad tym, aby kraj ten stał się pierwszym krajem neutralnym klimatycznie. Jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest wykorzystanie energii odnawialnej, a także wspieranie rozwoju lokalnej gospodarki.

Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, a także członkiem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Jest także członkiem Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Głównym celem niemieckiej Partii Zielonych jest dbanie o to, by kraj był zrównoważony i przyjazny środowisku. Partia zajmuje się zmianami klimatycznymi, zanieczyszczeniami i wpływem działalności człowieka na środowisko.

Partia Zielonych jest członkiem Międzynarodówki Socjalistycznej, jest także członkiem Sojuszu Liberałów i Demokratów dla Europy, grupy partii liberalnych w Europie.

Partia Zielonych:

Partia Zielonych została założona w 1972 roku. Jest jedną z najstarszych partii politycznych w Niemczech.

Partia skupia się na wielu kwestiach, w tym na zmianach klimatycznych, efektywności energetycznej i ochronie środowiska. Jest to jedyna partia polityczna w UE, która całkowicie opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju.

W skład partii wchodzą następujące partie:

Die Grünen (Zieloni)

Alternatywa dla Niemiec

Partia Piratów

Niemcy:

Niemcy są republiką federalną i liczą 82 miliony mieszkańców. Stolicą kraju jest Berlin, a największym miastem jest Monachium.

Kraj podzielony jest na 16 landów i 2 specjalne regiony administracyjne.

Berlin:

Berlin jest stolicą Niemiec i jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w kraju. Znajduje się w centrum kraju.

Monachium:

Monachium jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w kraju i jest pięknym miastem