Recykling i ekologia

Projekt ekologicznej farmy wiatrowej w Rzepinie

Ekologiczny projekt w Rzepinie nie jest pierwszą farmą wiatrową, ale jest największą i pierwszą, która wykorzystuje w 100% zieloną energię.

W 2009 roku farma wiatrowa została zaplanowana i zaprojektowana przez lokalną grupę aktywistów ekologicznych. Teraz farma wiatrowa jest gotowa do budowy i zacznie wytwarzać energię elektryczną od 2017 roku. Cały projekt jest finansowany przez lokalny samorząd.

Farma wiatrowa powstanie na terenie miejscowości Rzepin, która znajduje się w północno-wschodniej Polsce. Powierzchnia objęta farmą wiatrową będzie wynosić 16 hektarów. Projekt opiera się na dużym obszarze otwartego terenu, który ze względu na swoje położenie nadaje się do budowy farm wiatrowych.

Ta farma wiatrowa jest największą tego typu i jako jedyna w Polsce wykorzystuje wyłącznie energię wiatru. Wszystkie elementy farmy wiatrowej będą wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym łopaty. Oczekuje się, że projekt pozwoli zaoszczędzić co najmniej 35 000 ton węgla i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 30 000 ton.

Cały projekt jest finansowany przez lokalny rząd, a jego koszt wyniesie około 40 milionów dolarów. Farma wiatrowa zostanie zbudowana przez lokalną firmę, która już od dwóch lat produkuje panele słoneczne.

Wnioski:

Jest to najlepsza rzecz, jaką można zrobić dla środowiska i dla swojej kieszeni również. Farma wiatrowa będzie generować czystą i zieloną energię i pomoże uratować planetę. Jeśli martwisz się o zanieczyszczenia i skutki gazów cieplarnianych, to jest to właściwa rzecz do zrobienia.