Recykling i ekologia

Jak zrobić własne wyroby z papieru z recyklingu

Czy wiesz, że papier jest produkowany z drzew i że papier jest jednym z najbardziej szkodliwych materiałów? Jest on wytwarzany z zasobów naturalnych, które są wykorzystywane do czegoś innego. Dlatego tak ważne jest, aby produkty papiernicze były wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Recykling papieru to najlepszy sposób na ratowanie środowiska i uczynienie produktów papierniczych bardziej przyjaznymi dla środowiska. Oto najlepszy sposób, aby zrobić papier z recyklingu ze starych magazynów, gazet, itp.

Po pierwsze, musisz zebrać papier, który leży wokół twojego domu. Proponuję wziąć tylko dobrej jakości papier, taki jak magazyny, gazety, katalogi itp. Po tym, trzeba rozerwać papier na mniejsze kawałki.

Następnie trzeba moczyć papier w silnym roztworze alkalicznym przez 5 do 7 dni. Roztwór alkaliczny należy przygotować mieszając w równych ilościach ocet i sodę oczyszczoną.

Po tym czasie trzeba umyć papier zimną wodą, a następnie dodać do niego trochę soku z cytryny. Na koniec trzeba zostawić papier do wyschnięcia.

Wnioski:

Jest to najlepszy sposób, aby zrobić towary papierowe z recyklingu. Nie musisz kupować żadnych środków chemicznych ani chemikaliów do wytwarzania produktów papierniczych.